SKP auttaa korruptoitunutta eliittiä poistumaan eduskunnasta ja joukkoja pois Afganistanista. – Tuhopolitiikkaa harjoittavalle eliitille ei ole mitään käyttöä, sanoo SKP:n pääsihteeri Juha-Pekka Väisänen.
09.10.2015 - 10:42
#1
Rekkakuormallinen muuttolaatikoita eduskuntaan
Paikalla olevat käyttäjät
There are currently 0 users online.
Uudet käyttäjät
- samppa2000
- juhoj96
- janne.alanko789
- ilkka.leva
- jtamminen
Alkuperäinen kirjoittaja: Pertti
Hieno idea ja hyvä ajoitus!Olen harkinnut ja miettynyt, miten annan ääneni eduskuntavaaleissa. SDP on ajat sitten hylännyt työväen, viimeistään siinä vaiheessa, kun alkoi muiden mukana kannattaa reilusti kapitalismia. Vasemmistoliitossa on ihmisiä, joista moni ilmoittaa, ettei ole sosialisti!
Työttömyys on sitä mukaan lisääntynyt, mitä enemmän markkinoita on vapautettu ja kilpailluttamista on lisätty. Valtion tuottavat yritykset on hävitetty toinen toisensa jälkeen. Ensin niistä tehtiin liikelaitoksia, sitten ne yhtiöitettiin, jonka jälkeen ne olikin helppo panna pörssiin. Puhuttiin muka kansankapitalismista, kuka muu, kuin varakas yläluokka pystyi sijoittamaan osakkeisiin!
Tulevissa vaaleissa ainoaksi vaihtoehdoksi jää äänestää kommunisteja!
Alkuperäinen kirjoittaja: Tiina S.
Loistava tempaus, jolla saatiin huomiota, muttei myöskään unohdettu sisältöä. Tämähän herätti huomiota ulkomaita myöden.Toivottavasti saadaan jatkoa tempauksille ja lisää asioita vakavasti keskusteltaviksi liikaa ryppyotsaisuutta välttäen.
Alkuperäinen kirjoittaja: sakke
SKP:llä on mahdollisuus ajaa korruptoituneet ja militaristiset kansanedustajat pois ensi kevään eduskuntavaaleissa.-ei muutakun SKP kannatus tonne 20% paremmalle puolelle, niin SKP pääsee muodostamaan hallituksen ja pääsemme näistä korruptoituneista militanteista eroon kertarysäyksellä.
Muuttolaatikoiden rahtaaminen ja uhoaminen demokraattisesti valitulle eduskunnalle on säälittävää toimintaa. Juho-Pekka Väisänen ja muut tollot jotka kyseiseen typeryyteen on osallistuneet eivät ymmärrä rahtuakaan demokratian toimintaperiaatteista.
Paljonko muuten muuttolaatikoiden vuokraaminen maksoi SKP:lle. Maksoiko Juho-Pekka typeryytensä omasta pussistaan vai kävikö hän ensin jonkun toisen kukkarolla?
Alkuperäinen kirjoittaja: Kimmo Koivisto
Täytyy nyt sakkea muistuttaa, että J-P Väisänen on myös käsitetaiteilija. Taitaa sinua hatuttaa, kun kommunistit järjestävät kunnon performansseja ja kannanottoja. Mitä sinä ymmärrät demokratialla on vain porvarillista sumutusta. Käykö sinua kateeksi SKP:n tempauksetAlkuperäinen kirjoittaja: sakke
Kinno Koivisto uhoaa: "Mitä sinä ymmärrät demokratialla on vain porvarillista sumutusta"Kimmo, kerro mikä osa suomalaisessa demokratiassa on porvarillista uhoa, ja miten demokratia sitten pitäisi muuten järjestää.
Kimmo, pelkkä kiukuttelu ei vakuuta, jos ei ole esittää faktoja tai vaihtoehtoja.
"Käykö sinua kateeksi SKP:n tempaukset"
-ei, lähinnä säälittää.
Alkuperäinen kirjoittaja: Työläinen
"Muuttolaatikoiden rahtaaminen ja uhoaminen demokraattisesti valitulle eduskunnalle on säälittävää toimintaa."Säälitkö nyt eniten muuttolaatikoita, eduskunnan arvovaltaa vai mitä?
Ei tempaukset uhoamista ole vaan osa toimintaa, jolla valta koetetaan palauttaa ylikansallisilta toimijoilta perustuslain mukaisesti takaisin kansalle.
"Paljonko muuten muuttolaatikoiden vuokraaminen maksoi SKP:lle."
Paljonko muuten panit viime perjantaiseen viinalastiin? Maksoitko aivan itse, vai aivanko muiden kukkarosta meni?
Alkuperäinen kirjoittaja: Juha Ruokola
Tervetuloa sakke taiteilemaan SKP:n riveihin!En usko, että rikospoliisi tulee löytämään tapausta, jossa SKP olisi varastanut rahat muuttolaatikoiden vuokraan.
Alkuperäinen kirjoittaja: Työeläkeläinen
Säälittävää touhua vaikkakin vapaassa maassa sallittua kunhan itse vastaa kuluista. Vaikutus olisi tietysti suurempi jos olisi edes muutama oma kansanedustaja niin voisi näyttää mallia.Kansa ei ole luottanut SKP:n tarjoamaan vaihtoehtoon ja luulisi sen vaikuttavan liikkeeseen joka nimenomaan puhuu kansasta, vaan ei.
Parasta on heittää Marxit ja muut sosialismin profeetat nurkkaan ja aloittaa todellinen reaalipolitiikka vaikka työväen puolesta, näette miten PerSut pärjäävät kun asiat ovat järjestyksessä. Viimeksi heillä oli noin 15% gallup kannatus ja SKP kuului jonnekin sen 1% muut joukkoon. Onko ihan mahdotonta oppia uusia temppuja vai parempi mennä vanhoilla hautaan. Sanoihan itse Hannu Rainestokin joskus jotta kommunismi on itsensä korvaava uskonto, missä se korjaus viipyy? Hannu sentään on uskollisin komu jonka tiedän.
Alkuperäinen kirjoittaja: sakke
"Ei tempaukset uhoamista ole vaan osa toimintaa, jolla valta koetetaan palauttaa ylikansallisilta toimijoilta perustuslain mukaisesti takaisin kansalle."-voisitko , työläine hieman perustella tätä väittämää. Onko Eduskunta valittu "ylikansallisten toimijoiden" puolesta.
Käsittääkseni sinne valitut kansanedustajan ovat valittu sinne eduskuntavaalessa. UUdet vaalit on muuten keväällä 2011. Panostetaan kaikki energia niihin ja katsotaan, ketä Arkadian mäelle valitaan Suomen kansan toimesta ajaksi 2011-2015.
jos SKP kannatus pyörii sillonkin edelleen siellä 1% tuntumassa, niin silloin SKP vieti ei vakuuta suomalaisia, katsotaan...
Alkuperäinen kirjoittaja: Juha Ruokola
Samahan se, mitä kommunisti tekee, kun Työeläkeläiselle se on kuitenkin säälittävää.Alkuperäinen kirjoittaja: Opiskelija
"Parasta on heittää Marxit ja muut sosialismin profeetat nurkkaan ja aloittaa todellinen reaalipolitiikka vaikka työväen puolesta, näette miten PerSut pärjäävät kun asiat ovat järjestyksessä."Juuri näin! PerSut ja reaalipolitiikka! Riittää kun omassa pikkupallossaan AJATTELEE näitä asioita ja muistaa, että slaavit ovat roistokansaa. :D
Alkuperäinen kirjoittaja: Työeläkeläinen
Onko minusta tullut SKP:n toiminnan mittari tai innoittaja? Sen kuvan ainakin saa Juhan kommentista. Aika paljon se tosin rintaa röyhistää vaikka en siihen edes usko.Se on juuri niin Opiskelija, jokaisen tulee ajatella omassa pikku pallossaan. Niin kansakin tekee ja PerSut ovat kohisten karistaneet monia vanhoja pikkupuolueita kantapäiltään. Kokeile sinäkin! Siinäkin olet oikeassa jotta slaavit ainakin esittävät roistoa varsin usein tässä maailmassa, ainoastaan he pystyvät muuttamaan sen kuvan joka heistä on muodostunut.
Alkuperäinen kirjoittaja: Opiskelija
Aivan! Kansa ajattelee ja tietää varmasti, että seuraavien vaalien tärkeimmät teemat ovat:Maahanmuuttopolitiikka
Aselain uudistus
Kielilainsäädäntö
Sananvapaus ja internet-sensuuri
http://www.halla-aho.com/vaalit2011/vaaliteemat.html
Varsinkin tuo maaham muutto politiikka että mitkään slaavit ei tänne tuu ja sanan vapaus ja pakko ruåtsi pois ja aseita patriootit tarttee slaaveja vastaan!!! :D
Alkuperäinen kirjoittaja: Juha Ruokola
Lähinnä tuo Työeläkeläisen ehdokkuus on tarkoitettu vitsiksi, minkä varmasti moni ymmärsikin.Alkuperäinen kirjoittaja: Työeläkeläinen
Vitsi on Juha varsin huono jos sitä pitää jälkeen selitellä. Onko tämä nyt selitys jolla aiot vesittää aiemman ehdotuksesi? Vastako nyt huomasit miten huonosti osaat asioita ajatella?On kai se kuitenkin näin, parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Tuo ei kuitenkaan päde rautateillä, riittää kun junasta myöhästyy minuutin ja koko matka on ohi.
Alkuperäinen kirjoittaja: Juha Ruokola
Sillä selvensin sen vitsiksi, koska en voinut olla varma, ymmärrätkö sinä sitä vitsiksi?Työeläkeläisestä kun ei aina voi tietää, mitä hänen päässä liikkuu.