Työväentaloilla ja järjestöjen tiloissa talkoillaan näinä päivinä työväen vappumarssien ja –juhlien valmisteluja. SKP on mukana työväen vappujuhlissa yhdessä muiden radikaalien vasemmistovoimien kanssa.
Article:
Vappuna marssitaan koko SuomessaTyöväentaloilla ja järjestöjen tiloissa talkoillaan näinä päivinä työväen vappumarssien ja –juhlien valmisteluja. SKP on mukana työväen vappujuhlissa yhdessä muiden radikaalien vasemmistovoimien kanssa.
There are currently 0 users online.
Alkuperäinen kirjoittaja: Tosi kommunisti
Nyt marssitaan ja kansa voittaa ja Suomi yhdistyy punaisen Lipun (Bandiera Rossa) alle Otto Wille Kuusisen nimissä! Otamme vallan, tuhoamme sorron!Alkuperäinen kirjoittaja: PSillanpää
Tosi kommunisti, oletko tämän Kokkolalaisen Kalevi Nurmelan kaksoisveli tai jopa hän, sillä niin samanlaista julistusta teiltä tulee olos?Kyllä sitä nyt "kapitalisti vapisee" Etelärannassa! Eiköhän O W Kuusinenkin voi jatkaa "Äänisen kalastuksenvalvojana" Petroskoin kaupungintalon edustalla. Eihän hänestä tullut edes Suomen Pääministeriä vaikka Stalin niin suunnitteli, että kevyet mullat vain!